Rada seniorů ČR podepsala smlouvu o spolupráci s KDU-ČSL

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka a předseda rady seniorů Zdeněk Pernes podepsali 4. 8. 2020 smlouvu o partnerské spolupráci. Oba předsedové se během vzájemného rozhovoru shodli, že je zapotřebí více podporovat zájmy a potřeby seniorů, a to především v oblasti valorizace důchodů, která je pro rok 2021 momentálně v jednání.

Lidovci jsou pro plošné zvýšení důchodů na celkových zhruba 1 000 Kč měsíčně pro každého důchodce, což je zhruba 150 korun nad zákonnou valorizaci. „Zdražení potravin v souvislosti s událostmi posledních několika měsíců dopadlo na seniory výrazně víc než na ostatní skupiny obyvatel. Nejvíce ho pak pocítili především ovdovělí důchodci, protože hrazení pravidelných měsíčních nákladů pouze z jednoho starobního důchodu je často dostává hluboko pod hranici chudoby,“ konstatoval Marian Jurečka.

Za KDU-ČSL pak opět v Poslanecké sněmovně zvedne návrh, aby ženy, které během svého života pracovaly a navíc se staraly o své děti, dostávaly měsíčně za každé vychované dítě 500 korun k důchodu navíc. Tím by se jim valorizoval důchod na úroveň pracujících, kteří se během svého pracovního života nevěnovali výchově dětí.

 

Zdroj: KDU-ČSL