Neděle 14.04.2024 0:12

81letý Španěl stráví semestr v ​​zahraničí

Miguel Castillo, bývalý notář a fotbalista, nyní student historie na univerzitě ve Valencii, příští semestr stráví ve Veroně. Zapsal se totiž do výměnného programu Erasmus. Do Verony odjel i se svojí ženou Marií Luisou Alamou, bývalou zdravotní sestrou. Na koleji však s dalšími studenty bydlet neplánuje. “Zůstaneme nějakou dobu v hotelu a pak si najdeme pronájem” sdělil Castillo novinářům z valencijského deníku Las Provincias. “Žena říká, že na studentské domácí párty s ostatními to moc nevypadá.” Veronu si pro studijní pobyt Miguel Castillo vybral kvůli Marii Callas, jedné z nejslavnějších operních pěvkyň 20. století. Veronu totiž navštívil před 42 lety, aby viděl její vystoupení.

Do studia se Castillo pustil poté, co ukončil úspěšnou kariéru notáře. K rozhodnutí studovat ho přivedl infarkt, který utrpěl v 75 letech. Poté, co podstoupil čtyřnásobný bypass se rozhodl, že důchod nechce strávit zahálčivě. Začal studovat a zapsal se do kurzu moderní historie na univerzitě ve Valencii. V zahraničí stráví semestr, protože získal grant z programu Erasmus.

Castillo doufá, že jeho studium povzbudí i ostatní, aby se nebáli a pustili se do vlastního dobrodružství. “Neuzavírejte se doma, nezapomeňte na svět, protože všichni můžeme tolik udělat pro společnost a také mnohé získat”, řekl.

Castillo však není jediným osmdesátníkem, který studuje v zahraničí. Osmdesátiletá Italka Ruth se totiž prostřednictvím EF Tours nedávno zapojila do studia zahraničí, konkrétně na Havaji.

 

Zdroj: www.travelandleisure.com, ČSG, z.s.