Sobota 22.06.2024 15:20

APSS ČR: Doporučený standard kvality pro domovy pro seniory ČR

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR (APSS ČR) jako největší profesní sdružení v sociálních službách vydala Doporučený standard kvality poskytovaných služeb v domovech pro seniory v ČR.

Doporučený standard kvality vznikl na základě dvouleté práce týmu odborníků, jejichž cílem bylo vytvořit standard z pohledu uživatele služby, tj. seniora. Doporučený standard je rozdělen do pěti oblastí: 1. ubytování, 2. stravování, 3. kultura a volný čas, 4. partnerství a 5. péče. Celkově obsahuje devadesát dva kritérií. Ta byla ověřována u více než dvou stovek seniorů v šesti krajích ČR. Informaci přinesl server zdravi.e15.cz. Přečíst článek.

„Ačkoliv v posledních deseti letech došlo k výraznému zvýšení kvality poskytovaných služeb v domovech pro seniory a celá řada z nich je naprosto srovnatelná s obdobnými zařízeními v západní Evropě, stále je co zlepšovat a čemu se učit. Často jde i o malé detaily, změny a nápady, které mnohdy ani nestojí moc peněz, ale vedou ke zvýšení komfortu i kvality života seniorů,“ uvedl prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Jiří Horecký.

Doporučený standard ke stažení v pdf.

 

Zdroj: ZDN / zdravi.e15.cz 

 

(foto: freeimages.com)