Sobota 22.06.2024 15:15

BBC: Útoky mezi obyvateli domovů pro seniory jsou hlášeny denně

Britská policie mezi roky 2014 až 2016 zaznamenala 1 200 útoků mezi obyvateli ošetřovatelských domovů pro seniory. V Anglii a ve Walesu byl hlášen více než jeden útok denně. Někteří zaměstnanci uvádí, že ne vždy jim byly poskytnuty úplné informace o klientech, kteří mohou představovat riziko.

Komise pro kvalitu péče, orgán zodpovědný za kvalitu zdravotní péče v Anglii, uvedla, že je odpovědností poskytovatelů chránit obyvatele před napadením, týráním nebo zneužitím.

Allan Wallace, otec Alison Wallace Wood, zemřel méně než tři týdny poté, co byl napaden v Mapleford Nursing Home v Accringtonu v Lancashire v říjnu 2015.

“Otce našli na podlaze ve velmi zoufalém stavu, krvácel z několika ran na hlavě,” řekla. “Vypadalo to, že ho někdo kopal do hlavy a ten, kdo ho kopal, měl na sobě ocelové boty, což zřejmě nikdo nevěděl. Byl velmi, velmi otlučený, mluvil nesouvisle, byl napůl v bezvědomí. Měl rány kolem uší, na hlavě a na rukou. Vypadal hrozně.”

Allanovi bylo 86 let a trpěl demencí. Z napadení se nikdy nezotavil. Podle vyšetřování jeho úmrtí zemřel přirozenou smrtí, ke které přispěly utrpěná zraněním.

 

Přečíst celý článek.

 

Zdroj: BBC