Sobota 22.06.2024 14:05

Praha 8 je přátelská k seniorům

Třetí místo v prvním ročníku soutěže Obec přátelská seniorům si odnesla městská část Praha 8. Na další podporu seniorů získala městská část dotaci jeden milion korun. Obce, města i městské části z celé České republiky soutěžily o finanční dotaci na aktivity, které podpoří seniory v regionech. První ročník soutěže navazuje na úspěšný projekt Odboru rodinné politiky a politiky stárnutí Ministerstva práce a sociálních věcí Obec přátelská rodině, který vznikl již před devíti lety. Soutěž byla pořádána ve spolupráci s Radou vlády pro seniory a stárnutí populace.

„Cílem soutěže je více zapojit obce do podpory seniorských aktivit a zlepšovat tak podmínky pro jejich život v regionech. Museli jsme představit konkrétní proseniorská opatření, která reagují na aktuální potřeby rodin a seniorů v naší městské části,“ popisuje radní Jana Solomonová.
MČ Praha 8 soutěžila v V. velikostní kategorii a umístila se třetí za Ostravou – Porubou a Olomoucí. Za MPSV předal v úterý 17. října 2017 ocenění a šeky vítězům náměstek člena vlády Tomáš Petříček spolu se zástupci dalších organizací v Hrzánském paláci v Praze. Za osmou městskou část převzal ocenění a šek na další aktivity určené pro seniory v hodnotě jeden milion korun Jana Solomonová.
Porotu zaujala především pravidelná činnost formou edukačních programů v KD Ládví (přednášky Praha neznámá, tajemství šlechtických rodům a Cesta kolem světa spojené s vycházkami po Praze a výlety po památkách ČR), ale také pravidelné sportovní aktivity pro seniory. Zvláštní pozornost byla věnována také oslavám Dne seniorů.
„Úspěch v soutěži mne, samozřejmě, velmi těší. Ne toliko kvůli finanční dotaci, kterou jsem díky třetímu místu získali, ale především kvůli tomu, že naši práci pro seniory děláme dobře.“ dodává Solomonová.
 
Zdroj: MČ Praha 8 (praha8.cz)