Sobota 22.06.2024 13:54

Praha postupně otevírá nové fitparky v městských částech

Celkem už 48 z plánovaných 55 fitparků se povedlo vybudovat za téměř rok od chvíle, kdy návrh na jejich financování schválilo pražské zastupitelstvo. Nejnovější otevřený park se nachází na Velké Ohradě v Praze 13. Celkem do fitparků, kde si mohou lidé zdarma zacvičit, Praha společně s Českým olympijským výborem zainvestovala 33 milionů korun.

Jednotná sportoviště, o které projevila zájem drtivá většina městských částí, využívají tisíce lidí jako místo ke sportu i setkávání se. „Projekt fitparků je unikátní v tom, že se díky němu otevře víc než padesát veřejně přístupných sportovišť po celé Praze. Vycházíme tím vstříc poptávce Pražanů, kteří mají o sport a pohyb obrovský zájem od malých dětí až po seniory. My se jim k tomu snažíme vytvářet co nejlepší podmínky,“ řekl náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek.

Vzniklá sportoviště slouží široké veřejnosti a může se sem vydat každý od osmi let. Všechny fitparky mají navíc téměř stejnou podobu, kdy na ploše přibližně 200 metrů čtverečních jsou rozmístěna stanoviště s běžeckou dráhou, stanicí na zahřátí těla a stanicí na procvičení a posílení nohou, rukou či zad.

Vybudování všech 55 fitparků vyjde hlavní město na 33 milionů korun. Spolu s magistrátem se na financování částkou 6,3 milionu korun podílí i Český olympijský výbor. „Je skvělé, že přibývají místa, kde mohou lidé sportovat,“doplnil Martin Doktor, sportovní ředitel ČOV. „Navíc se zde dá trénovat i na některé disciplíny projektu Sazka Olympijský víceboj, takže děti se na ně mohou připravovat i mimo školu. Ale nejde jen o děti, dospělí si mohou jít zaběhat a přitom si venku dobře zacvičit,“ dodal na závěr Doktor.

 

Zdroj: Portál hlavního města Prahy