Sobota 22.06.2024 15:49
Jindřich Štreit a Jiří Siostrzonek byli opět porotci fotografické soutěže Můj svět

Vernisáž výstavy vítězných snímků 11. ročníku fotografické soutěže charit Můj svět

O poznání slavnostnější ráz než v předchozích letech bude mít v úterý 5. března slavnostní vernisáž výstavy vítězných snímků 11. ročníku fotografické soutěže charit MŮJ SVĚT. V Historické výstavní budově Slezského zemského muzea zde totiž pořádající Charita Opava a patron soutěže fotograf Jindřich Štreit kromě nejlepších fotografií z letošního ročníku představí také čerstvě vydanou knihu, mapující deset let této výjimečné soutěže.

Porota ve složení Jindřich Štreit, Jiří Siostrzonek a Zdeněk Kovářík z partnerské firmy ASEKOL letos vybírala ze 170 fotografií do tří soutěžních kategorií s názvy Portrét, Život kolem nás a Jak to vidím já. Zatímco první dvě kategorie jsou určeny pro zaměstnance a dobrovolníky Charit, kategorie Jak to vidím já je určena klientům. Po dvouhodinovém výběru, probíhajícímu tak jako každý rok anonymně pod soutěžními čísly a tedy bez jmen autorů, ocenila komise celkem čtrnáct fotografií, protože kromě prvních tří míst udělila v každé kategor i i také čestné uznání.

Také letos se mezi oceněnými, kteří své snímky poslali například z Rajhradu, Prostějova, Kaplic, Frýdku-Místku a dalších míst České republiky, výrazně prosadili autoři fotografií z Opavy. První místa patří Martinu Paľovovi z Frýdku-Místku, Tereze Skoupilové z Prostějova a Ivo Mludkovi z Opavy.

Komise kromě oceněných fotografií vybrala dalších 28 snímků, které dohromady s těmi vítěznými vytvoří v pořadí již jedenáctou výstavu MŮJ SVĚT. Na její slavnostní vernisáži, která začne v17 hodin, zvou pořadatelé kromě příznivců Charity Opava i dobrých fotografií také všechny oceněné autory z předchozích let, protože výpravná publikace, která zde bude mít premiéru, obsahuje právě jejich snímky. Kniha MŮJ SVĚT vznikla za finanční podpory Moravskoslezského kraje.