Středa 21.02.2024 16:49

Zaměstnavatele lidí s handicapy může veřejnost nominovat do soutěže Stejná šance

Zaměstnavatelé umožňující pracovní uplatnění lidem se zdravotním znevýhodněním mohou získat ocenění v osmém ročníku soutěže Stejná šance – Zaměstnavatel roku 2018. Nominovat zaměstnavatele může široká veřejnost prostřednictvím webových stránek Stejná šance. Soutěži poskytlo záštitu Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV).

Letošní ročník soutěže odstartoval začátkem března a koná se v sedmi krajích: Karlovarském, Libereckém, Středočeském, Ústeckém, Jihomoravském, Jihočeském a v Praze.

Zaměstnavatelé, kteří umožní pracovat lidem s handicapy, je pomáhají začlenit do společnosti. Smyslem soutěže je právě tyto zaměstnavatele veřejně ocenit a poděkovat jim za jejich činy. Zaměstnavatele, kteří při otázce uplatnění člověka s postižením hledají možnosti a nacházejí řešení namísto toho, aby se zalekli nějakých limitů – neboť vstřícnost a dobrá vůle nemají hranice je potřeba podle MPSV ocenit.

Podle pořadatelů má soutěž přispět především ke zvýšení zaměstnanosti lidí se zdravotním postižením v běžných firmách. Rovněž má napomoci k rozšíření myšlenky zaměstnávání lidí s postižením směrem k široké veřejnosti a také k dalším potencionálním zaměstnavatelům. „Oceněné firmy by měly sloužit jako vzor toho, jak firma může projevit svoji společenskou odpovědnost,“ uvedla Pavla Baxová, ředitelka obecně prospěšné společnosti Rytmus.

Jednotlivé nominace posoudí a vyhodnotí odborná porota. Výsledky soutěže budou za každý kraj vyhlášeny na slavnostním setkání. Více informací včetně termínů pro příjem nominací a kontaktů na organizátory v jednotlivých krajích naleznete na www.stejnasance.cz.

Soutěž Stejná šance – Zaměstnavatel roku 2018 je vyhlášená v 7 krajích, napříč celou Českou republikou:

 • Hlavní město Praha (pořadatel Rytmus – od klienta k občanovi, o. p. s.)
 • Karlovarský kraj (pořadatel Rytmus – od klienta k občanovi, o. p. s.)
 • Středočeský kraj (pořadatel Rytmus – Střední Čechy, o. p. s.)
 • Ústecký kraj (pořadatel Agentura Osmý den, o. p. s.)
 • Liberecký kraj (pořadatel Rytmus Liberec, o. p. s.)
 • Jihomoravský kraj (pořadatel AGAPO, o. p. s.)
 • Jihočeský kraj (pořadatel MESADA, z. s.)

Sběr nominací začíná v Praze, Karlovarském a Ústeckém kraji dnešním dnem, tedy od 5. března 2018. Nominovat zaměstnavatele může široká veřejnost a to prostřednictvím nominačních listů umístěných na webových stránkách soutěže (www.stejnasance.cz).

Hodnocení jednotlivých nominací bude mít na starosti odborná porota. Výsledky soutěže budou za každý kraj vyhlášeny na slavnostním setkání.

Cílem soutěže je veřejně ocenit a podpořit zaměstnavatele, kteří zaměstnávají osoby se zdravotním postižením a prostřednictvím příkladů jejich dobré praxe rozšířit myšlenku zaměstnávání lidí s postižením směrem k široké veřejnosti a také k dalším potencionálním zaměstnavatelům.

 

Kontakty:

Hlavní město Praha (pořadatel Rytmus – od klienta k občanovi, o. p. s.)

 • Mgr. Anna Kaucká
 • anna.kaucka@rytmus.org | +420 777 228 677

Karlovarský kraj (pořadatel Rytmus – od klienta k občanovi, o. p. s.)

 • Antonín Kunc
 • antonin.kunc@rytmus.org | +420 739 213 935

Středočeský kraj (pořadatel Rytmus – Střední Čechy, o. p. s.)

Liberecký kraj (pořadatel Rytmus Liberec, o. p. s.)

Ústecký kraj (pořadatel Agentura Osmý den, o. p. s.)

Jihomoravský kraj (pořadatel AGAPO, o. p. s.)

Jihočeský kraj (pořadatel MESADA, z.s.)

 

 

Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcí, Rytmus.org