Seminář upozornil na potřeby starších lidí ve vězení

Česká společnost pro gerontologii, z.s.Mezinárodní vězeňské společenství, z. s. uspořádaly Seminář Stárnutí ve vězení: Pilotní projekt podpory a péče. Na semináři vystoupili zástupci pořádajících organizací, Ministerstva práce a sociálních věcí, Sociologického ústavu, Institutu pro kriminologii a sociální prevenci, Kanceláře veřejného ochránce práv a další  (viz program níže).

Na závěr semináře se uskutečnila vernisáž výstavy Jindřicha Štreita (profil) z cyklu “Ze tmy ke světlu / From Darkness to Light” zachycující službu vězeňských kaplanů a život lidí za branami několika českých a moravských věznic. Fotografie je možné shlédnout v Domě národnostních menšin Praha do 22. listopadu 2019.

Výstava měla premiéru 4. července 2018 na Velehradě v rámci Dnů lidí dobré vůle a při příležitosti oslav 20. výročí kaplanské služby v ČR (Vězeňská duchovenská péčeVězeňská Služba ČR a setkala se s mimořádným ohlasem.

“Stárnutí ve vězení: Pilotní projekt podpory a péče”

Česká společnost pro gerontologii, z.s. ve spolupráci s Mezinárodní vězeňské společenství, z. s. uspořádala Seminář “Stárnutí ve vězení: Pilotní projekt podpory a péče” v rámci projektu, který podpořilo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Součástí semináře byla také vernisáž výstavy fotografií Jindřich Štreit z cyklu “Ze tmy ke světlu / From Darkness to Light” zachycujících službu vězeňských kaplanů a život lidí za branami několika českých a moravských věznic. Výstava měla premiéru 4. července 2018 na Velehradě v rámci Dnů lidí dobré vůle a při příležitosti oslav 20. výročí kaplanské služby v ČR (Vězeňská duchovenská péče) Vězeňská Služba ČR a setkala se s mimořádným ohlasem. Vybrané fotografie z této výstavy si lze prohlédnout v Dům národnostních menšin Praha do 22. listopadu 2019.

Zveřejnil(a) Institut pro sociální politiku a výzkum dne Čtvrtek 7. listopadu 2019

 

 

Seminář se uskutečnil díky finanční podpoře Ministerstva práce a sociálních věcí v rámci projektu „Stáří ve věznici: pilotní projekt poradenství, podpory a péče“ podpořeného prostřednictvím dotačního programu „Podpora veřejně účelných aktivit seniorských a proseniorských organizací s celostátní působností”.