Neděle 14.04.2024 0:13

93letá Italka odjela do Keni pomáhat sirotkům

Nezáleží na tom, kdo jste, nikdy není pozdě na to, abyste změnili svět a životy lidí kolem a na celém světě. Nonna Irma je 93letá žena z Noventa Vicentina v Benátsku (viz Veneto) v Itálii, která dokazuje, že k tomu, aby byl svět šťastnějším místem pro život, může pomocikdokoliv. Tato 93letá dáma se rozhodla odcestovat do Keni, kde jako dobrovolnicezačne pomáhat dětem v sirotčinci. Její vnučka Elisa Coltro o jejím inspirujícím příběhunapsala post na svém facebookovém profilu a zveřejinila fotografie, které ji poslala její maminka, která svou matku na její cestě do africké země doprovazí. “Tohle je moje babička Irma, 93letá mladice, která dnes večer odjela do Keni” napsala Elisa Coltro na svém facebooku. “Nejede na dovolenou, ale míří do vesnice za dětmi ze sirotčince. Podívejte se na ni … Kdo ji zastaví? Já ji miluju.” Podle Elisy bychom měli vždy být trochu neopatrní, abychom mohli žít a ne jen přežívat.

 

Podle rozhovoru, který Elisa Coltro poskytla italskému deníku La Repubblica, Irma keňskému sirotčinci, který založil italský misionář, finančně přispívala po celá léta.

Tento rok “finanční dary nestačily, chtěla být užitečná,” řekla vnučka Elisa novinářům. Dcery Irmy se rozhodla jet s ní. Obě by měly v Keni zůstat tři týdny.

“Nebo se možná moje babička rozhodne zůstat tam a nebude se chtít vrátit,” zavtipkovala Elisa Coltro. “Úplně si to dovedu představit, když znám její velké srdce a její energii.”

 

Zdroj: travelandleisure.com