Age UK: Je bankovnictví připraveno na “superageing”?

Počet lidí ve věku nad 60 let se má celosvětově zvýšit z odhadovaných 931 miliónů na 1,4 miliardy v roce 2030. Ve Velké Británii se očekává, že lidé ve věku 65 a více let budou v roce 2040 tvořit 24 % obyvatel. Demografická změna má podle organizace Age UK významné důsledky pro finanční služby, a proto uspořádala na toto téma 3. února 2016 sympozium. Podle výzkumu zadaného organizací Age UK je v Británii ohroženo finančním zneužíváním 130 tisíc seniorů a 4,5 milionu osob 65 plus není online a budou nadále potřebovat tradiční metody bankovnictví. 300 tisíc seniorů pak potřebuje podporu druhý při využití bankovních služeb.

Podle britské Alzheimerovské společnost 76 % lidí s demencí ve Velké Británii má potíže při správě svých financí. Počet lidí žijících s demencí na celém světě se odhaduje na 46,8 milionu a do roku 2030 by se měl zvýšit na 74,7 milionu. Je proto zásadní, aby finanční služby byly inkluzivní a přístupné také pro lidí s kognitivním handicapem a disabilitou nebo pro pečující.

Zpráva ze sympozia zaměřeného na připravenost sektoru finančních služeb na “super-aging” a na změnu technologií v oblasti finančních služeb bude zveřejněna na konci února.

Nutnost spoléhat na druhé při finančních operacích a transakcích je podle Age UK rizikem pro zranitelné osoby, které se tak mohou snadněji stát obětí podvodu nebo krádeže.

 

Přečíst celý článek.

 

Zdroj: Age UK

 

(foto: pixabay.com)