Středa 21.02.2024 9:44

Během Týdne pro rodinu budou oceněni féroví zaměstnavatelé

Ve dnech 12. až 20. května se ve Zlínském kraji uskuteční Týden pro rodinu. Záštitu převzala radní Michaela Blahová, zodpovědná za sociální věci. „Aktivitami pořádanými v souvislosti se Dnem rodiny, který OSN vyhlásila na 15. května, chceme podpořit hodnotu rodiny založené na kvalitním a pevném vztahu muže a ženy a jejich zodpovědném přístupu k výchově dětí,“ uvedla radní.

V Baťově mrakodrapu proběhne 15. května v 16:00 vernisáž interaktivní výstavy „Obrazy rodičovství“ a hned poté budou předány ceny v soutěži Férový zaměstnavatel. Tu Zlínský kraj organizuje ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou, letos již po šesté.

Titul mohou získat firmy a společnosti, které dbají na rovné podmínky svých zaměstnanců a pomáhají jim sladit pracovní a rodinný život. Hodnotí se například to, zda zaměstnavatel nabízí svým lidem pružnou pracovní dobu či firemní aktivity i pro rodinné příslušníky, jestli zaměstnává osoby se zdravotním postižením i to, jakým způsobem podporuje veřejně prospěšné činnosti a sociální služby. V loňském roce byly oceněny Epos spol. s r.o., GENICZECH-M, spol. s r.o. a Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně.

 

Zpracovala: Helena Mráčková

 

Zdroj: Zlínský kraj