Čtvrtek 29.02.2024 4:58

Den díků za deset let Azylového domu v Hamrech

Deset let od svého otevření oslavil v těchto dnech Azylový dům v Hamrech, který pomáhá těhotným ženám a matkám s dětmi. Na oslavu se sešli hosté, přátelé, příznivci a bývalí i současní zaměstnanci. Za deset let činnosti azylového domu v Hamrech v něm našlo pomoc, zázemí a podporu 123 matek a 158 dětí.

Setkání povzbudivými slovy zahájil radní Pardubického kraje pro sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola: „Azylový dům v Hamrech je nedílnou součástí sítě sociálních služeb v Pardubickém kraji a velmi oceňuji profesionální a zároveň lidský přístup, kterého se zde dostává všem potřebným.“

Všechny přítomné povzbudil také místostarosta města Hlinska Zdeněk Eis. O původu myšlenky založení azylového domu pohovořila lékařka Marie Glogarová ze správní rady Nadačního fondu Betlém nenarozeným.

Při neformálním setkání mohli všichni účastníci navštívit dobročinný obchůdek s oblečením „Na jevišti“, který je v azylovém domě provozován. Velký zájem byl také o prohlídku azylového domu, při které se hosté mohli seznámit nejen s prostory určenými pro klientky, ale také s možností rekreačního ubytování v areálu domu. Úspěch sklidila také soutěž o ceny, ze které si mnozí odnesli domů malou radost. Nechyběl ani malý hudební kulturní program a spousta dobrot, na jejichž přípravě se podílely šikovné pracovnice z azylového domu, ale také dobrovolníci a přátelé.

 

Zdroj: Pardubický kraj