Sobota 22.06.2024 13:53

V Kroměříži otevřeli novou sociálně terapeutickou dílnu Hanáček

Nová sociálně terapeutická služba pro osoby s mentálním postižením Hanáček byla dnes slavnostně otevřena v Kroměříži – v areálu Domova pro osoby se zdravotním postižením Barborka – za účasti krajské radní Michaely Blahové zodpovědné za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor. Zařízení provozuje organizace Sociální služby města Kroměříže a provoz Zlínský kraj.

Návštěvníci měli příležitost seznámit se s činností terapeutické dílny, která je určena pro 22 klientů ve věku od 18 do 64 let s lehkým až středně těžkým mentálním postižením.

„Tato sociální služba pomáhá uživatelům získat pracovní dovednosti i návyky spojené s docházkou do zaměstnání, samozřejmě trénuje jejich samostatnost, zvyšuje jejich sebedůvěru a přispívá k jejich začlenění do společnosti i případně k šanci hledat si práci,“ uvedla radní pro sociální záležitosti Michaela Blahová.

Klienti Hanáčku se mohou realizovat v šicí dílně, kde se učí ručnímu i strojovému šití, zdobení látek, háčkování i strojovému pletení, dále v kreativní dílně (výroba koberečků, drobné keramiky, drátkování i práce se dřevem) a rovněž v dílně domácích prací (vaření, pečení, praní, žehlení, úklid, tvorba přáníček).

„Uživatelé si zároveň osvojují komunikaci v obchodě, v dopravním prostředku, u lékaře, při vyhledávání informací na webu, při správném telefonování i další praktické dovednosti potřebné pro běžný život,“ sdělila vedoucí zařízení Romana Hejdová.

Služba je provozována ve všední dny od pondělí do pátku a podmínkou pro možnost využívat ji, je podat si žádost. Více informací na www.sskm.cz.

 

Zpracovala: Helena Mráčková

 

Zdroj: Zlínský kraj (foto: Jiří Balát)