Sobota 22.06.2024 14:46

Čtyřicet zdravotně postižených ze čtyř domovů najde uplatnění v nově zřízené dílně v Miroslavi

Na čtyřicet zdravotně postižených ze čtyř Jihomoravským krajem zřizovaných domovů se ode dneška může pracovně realizovat v nově zřízené provozovně družstva invalidů Myjómi, která byla ve středu 21. března 2018 oficiálně otevřena v Miroslavi. Každodenně se jich zde ve dvou směnách vystřídá šestnáct. Jak při oficiálním zahájení činnosti dílny konstatoval předseda představenstva družstva invalidů Myjómi Petr Horký, jedná se o jejich desátou provozovnu.

Podle náměstka hejtmana Marka Šlapala se jedná o výborný příklad spolupráce čtyř krajem zřizovaných domovů. „Je to mimořádně důležité pro samotné uživatele, kteří zde pracují. V jejich případě se totiž jedná o klienty, které připravujeme na samostatný život. Jsou v tuto chvíli buď v takzvané cvičné domácnosti v našich zařízeních, nebo již přímo ve chráněném bydlení. Jedná se o nezbytnou součást transformace a přípravu na samostatný život. To samozřejmě není určeno všem uživatelům, vše se pochopitelně odvíjí od jejich zdravotního stavu a schopnosti zvládnout – byť samozřejmě v chráněném prostředí a v mnohem delším časovém intervalu – potřebné manuální schopnosti a dovednosti,“ uvedl Marek Šlapal. 

V nově zřízené dílně v Miroslavi se tak setkávají klienti čtyř krajských domovů – Srdce v domě Klentnice, Zámku Břežany, Emina zámku z Hrušovan nad Jevišovkou a Domova u lesa z Tavíkovic. Na balení dřevěné vlny, která putuje na pulty zverimexů a dalších prodejen, zde pracují v dvousměnném provozu po čtyřech hodinách. Smlouvu podepisují na dobu neurčitou.

 

Zdroj: Portál Jihomoravského kraje