Neděle 14.04.2024 0:38

Kroměříž: Zájem o Senior taxi stoupá, město pořídí nové vozidlo

Zájem o Senior taxi se v Kroměříži stále zvyšuje. Zatímco v době spuštění bylo výjezdů jen několik desítek, v říjnu jejich počet poprvé překročil hranici dvou set – bylo jich 232. „Těší nás, že si lidé na tuto službu zvykli a naučili se ji využívat,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka.

Město hodlá v příštím roce pro Senior taxi pořídit nový automobil. „Cestování tak pro klienty bude ještě komfortnější a více přístupné také pro osoby s tělesným handicapem. Na ceně služby pro občany se to přitom nikterak neprojeví,“ doplnil Peštuka.

Senior taxi od loňského roku usnadňuje starším lidem a zdravotně postiženým cesty k lékaři, na úřady či na nákupy. Provozují jej Sociální služby města Kroměříže, které jsou příspěvkovou organizací města. Taxík jezdí ve všední dny od ranních hodin až do 16:00. Využívají ho lidé starší 65 let nebo zdravotně postižení s trvalým bydlištěm v Kroměříži a místních částech města.

Radní Kroměříže stanovili od letošního července maximální cenu za využití Senior taxi na 75 korun. Cílem bylo zpřístupnit službu i lidem z místních částí, pro které byla kvůli kilometrové sazbě drahá. Taxík je třeba objednat na telefonním čísle 601 086 101. Nástupní sazba je 15 korun, kilometr jízdy přijde také na 15 korun a za každou minutu čekání se účtují dvě koruny. Pokud taxíkem cestuje současně více osob, o náklady se samozřejmě podělí.

 

Zdroj: Město Kroměříž