Ředitelem se stal Petr Štědroň, uměleckým šéfem dramaturgyně Dora Viceníková a kmenovým režisérem Jan Mikulášek. Ti sem přenesli své úspěšné brněnské tituly, jako Korespondenci V+W, Zlatá šedesátá, Europeanu, Buržoazii, Kabaret Kafka či Annu Kareninu. Vznikají tu nová, působivá díla, například hudebně-divadelní projekt Miloše Orsona Štědroně pod názvem Velvet Havel. Tato inscenace v režii Jana Friče získala v Cenách divadelní kritiky vítězství ve všech kategoriích a vynesla Divadlu Na zábradlí titul Divadlo roku 2014.

Bergmannovy postavy ožijí na jevišti

Divadelníci mají zaděláno na další úspěch. Na své šedesáté výročí totiž uvedou novou premiéru (6., 7. a 9. 12.) na motivy díla Ingmara Bergmana – Persony v režii Jana Mikuláška. Inscenace se inspirovala obsáhlým dílem kultovního režiséra Ingmara Bergmana, tvůrce nejen pěti desítek filmů, ale také divadelníka, který za svůj dlouhý život nastudoval na 120 inscenací.

V novém tvaru Persony se potkávají Bergmanovy temné, osudem zkoušené postavy z různých filmů a vznikají tak nová spojení a nové vztahy. V dramatu, ze kterého pěkně skandinávsky mrazí, účinkuje osm herců – Dita Kaplanová, Magdaléna Sidonová, Jana Plodková, Petra Bučková, Barbora Bočková, Jiří Vyorálek, Jakub Žáček a Vojtěch Vondráček, kteří hrají zhuštěná, na dřeň osekaná dramata.

Krom divadla také fotografie

Spolu s premiérou se v divadle uskuteční také vernisáž fotografií druhé části výstavy Legendy, kterou pro divadlo nachystal jeho dvorní fotograf KIVA, a v níž se potkají legendy z historie divadla se současnými členy. Expozice bude umístěna ve foyer divadla.