Neděle 14.04.2024 0:53

Dotační programy Karlovarského kraje podpoří rodiny, seniory i dobrovolníky

Karlovarský kraj vyhlašuje programy pro poskytování dotací z krajského rozpočtu na podporu rodiny, aktivní činnosti seniorů a dobrovolnictví. Žádat o dotace mohou spolky i neziskové organizace. „V programu na podporu rodiny jsme vyčlenili 200 tisíc korun, na aktivní činnost seniorů půjde dvakrát více než loni, tedy 400 tisíc korun. Na zajištění koordinace dobrovolníků v Karlovarském kraji pak máme připraveno 300 tisíc,“ uvedl náměstek hejtmanky Karlovarského kraje Petr Kubis. Podávání žádostí je přitom jednodušší, protože žadatelé se zaregistrují v elektronickém systému a listinné podklady mohou doručit následně. Nově vyhlášené programy by měly zamezit přílišnému množství individuálních dotací, se kterými se na kraj obraceli jednotliví zájemci v minulosti. Vyhlášení programů včetně pravidel bude zveřejněno minimálně 30 dnů před termínem počátku podávání žádostí.
Elektronickou registraci v  programu pro poskytování dotací na podporu rodiny mohou organizace provést od 23. března 2018 do 5. dubna 2018. “Papírové” dokumenty je třeba donést do 10. dubna. Stejné lhůty platí i pro program poskytování dotací na podporu aktivní činnosti seniorů a na podporu dobrovolníků. Podle hejtmanky Jany Vildumetzové chce kraj v budoucnu zdokonalit systém žádostí o dotace tak, aby zájemci mohli i přílohy, které dnes nosí v listinné podobě, zaslat na úřad elektronickou cestou.
 
Informace o jednotlivých dotačních programech kraje najdou lidé na titulní straně krajských internetových stránek pod záložkou Programy Karlovarského kraje​
 
 
Zdroj: Krajský úřad Karlovarského kraje